Ігор Лапін закликав Генпрокуратуру втрутитись у справу щодо айдарівців

Волинський нардеп Ігор Лапін в ефірі телеканалу «Еспресо» прокоментував закиди у тероризмі бійцям батальйону «Айдар» та закликав Генпрокурора негайно втрутитись у справу.

Зокрема нардеп наголосив, що колишнього комбата «Айдару» Сергія Мельничука викликали в СБУ як свідка через кримінальне провадження, відкрите силовиками щодо подій серпня 2014 року на сході. Ігор Лапін розповів, що таких справ є тисячі, особливо якщо зважати на те, що статус бійців добровольчих батальйонів у 2014 році був взагалі незрозумілий.

«Справа в тому, що на сьогодні є багато кримінальних справ, де бійців добровольчих батальйонів по заявам «сєпарів» звинувачують у тероризмі. І таких справ є тисячі. Є багато бійців, які сидять по СІЗО. Сепаратистів у нас тут швидко відпускають, у нас навіть є програма «Повернись додому». Сепаратист приїжджає, 15 хвилин в СБУ – і спокійно собі їде», – наголосив народний обранець.

Також політик зазначив, що справа не в Мельничуку і не в батальйоні «Айдар», бо зараз за такими заявами можна порушити «кримінал» проти будь-кого. Він розповів, що кримінальне провадження стосувалась боїв за Хрящувате і Новосвітлівка, де він особисто брав участь у зачистці бойовиків з Російської Федерації. Тому на його думку неправильно говорити про тероризм у прив′язці до населеного пункту і всіх, хто штурмував противника.

«Я закликаю в цьому випадку втрутитись ГПУ, – наголосив народний депутат, зауваживши, що ця «картинка» серйозно розкручена у російських ЗМІ.

«Юрію Віталійовичу, втручайтеся терміново, – звернувся в ефірі Ігор Лапін до Генерального прокурора Юрія Луценка.

Нагадаємо, 19 червня, бійці батальйону «Айдар» влаштували акцію протесту під СБУ, куди викликали на допит Сергія Мельничука за статтею «Тероризм».


Загрузка...