Дружину топ-чиновника НБУ викрили у відмиванні грошей: подробиці скандалу

Дружина глави служби фінансового моніторингу НБУ Ігоря Берези Анна Андрійко займається відмиванням доходів для компанії «НГ Трейдинг».

Про це сказано у розслідуванні ведучого програми «Гроші» Олександра Дубинського. Воно опубліковане на його сайті.

За його даними, Андрійко працює у ТОВ «НГ Трейдинг», де отримує зарплату близько 20 тис. грн на місяць. Зазначається, що дружина Берези входить до складу менеджменту «НГ Трейдинг», де відповідає за обслуговування участі компанії в різних тендерах — її П.І.Б. і номер мобільного телефону опубліковані в тендерній документації.

«НГ Трейдинг» займається торгівлею природним газом. Номінальним керівником компанії є Якубенко Олексій Вікторович 1983 р.н., зареєстрований на непідконтрольній території — в Донецьку, вул. Оборонна 3/4″, — зазначено у матеріалі.

За даними Дубинського, у 2018 році «НГ Трейдинг» кілька разів зловили на спробах ухилитися від сплати податків.

«У матеріалах рішення Печерського суду від 11.05.2018 прокуратура взагалі вказує на те, що «НГ Трейдинг» є підприємством з ознаками фіктивності та відмиває гроші. Тобто дружина головного борця з відмиванням грошей у Нацбанку — займається відмиванням грошей. Причому займається особисто», — зазначає він.

За його даними, продаючи газ державним компаніям і установам протягом останніх кількох років, «НГ Трейдинг» підписала контрактів приблизно на 25 млн грн лише з підприємствами державного сектора.

«Чи не замало отримує дружина Берези (всього $715 на місяць), по суті, супроводжуючи процес оптової торгівлі газом? І чи не отримує вона доплату у конверті? Чи відомо керівнику департаменту фінансового моніторингу НБУ Березі про податкові махінації керівництва «НГ Трейдинг», до якого входить його дружина, і в чому підозрює її компанію прокуратура?» — поставив питання Дубинський.

При цьому він вказав, що Береза швидше за все знає про махінації, оскільки дані про підозри є публічними.

«Той факт, що дружина чиновника, який відповідає в НБУ за фінмоніторинг і протидію відмиванню доходів, — відповідала за схеми відмивання — є конфліктом інтересів щодо обов’язків Берези в НБУ. І є підставою для відкриття кримінальної справи та його звільнення», — підсумував журналіст.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повіломляли про слідство стосовно фінансових махінацій  дружини Шевцова Євгена Олександровича – керівника Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань.


Загрузка...